Jaka trawa na trawnik ogrodowy?

 
Czy masz już ulubioną mieszankę trawy, która sprawdza się na twojej ziemi i jest warta polecenia? Czy poszukujesz czegoś bardziej trwałego i odpornego na susze? A może wystarczy tobie dobra mieszanka uniwersalnej trawy na działkę? Zobacz sam/a czego możesz się spodziewać po ofertach rynkowych.
 
Wybór odpowiedniej trawy będzie z pewnością podyktowany tym, czego oczekujemy po zakładanych przez nas trawnikach. Czy chcemy przed domem stworzyć miejsce rekreacji dla najmłodszych oraz kącik do biesiadowania, czy chcemy ogólnie, aby trawa do ogrodu wypełniła luki pomiędzy krzewami, kwiatami i drzewami, które znajdują się na działce. W tym kierunku też będziemy musieli dopasować odpowiednio trawę, która nie tylko będzie doskonale wypełniać miejsca puste, ale również i taką, która będzie odporniejsza na zniszczenie.
 
Kiedy zakładać trawniki?
Trawę może być zasiewana od wiosny do wczesnego lata. Aby przyspieszyć jej wzrost, jak również ochronić przed usunięciem przez wiatr z docelowego miejsca powstawania trawnika, czy wydziobaniem jej z gleby przez ptaki, warto jest pokryć powierzchnię z nasionami fizeliną – włókniną przynajmniej na tydzień. Oczywiście intensywne, codzienne podlewanie trawnika w tym czasie jest bardzo istotne. Warto o tym pamiętać, jeśli chcemy szybko założyć ładny, ozdobny czy użyteczny trawnik ogrodowy. Trawa do ogrodu jest znakomitym przedsięwzięciem w chwili, kiedy nie mamy czasu na większa pielęgnację ogrodu wokół domu.
 
Idealny trawnik
Żeby móc stworzyć idealny trawnik należy przede wszystkim przygotować odpowiednio ziemię pod jego założenie. Przede wszystkim zanim trawa do ogrodu zostanie zasiana warto jest usunąć z gleby kamienie, gruz, korzenie z drzew pobliskich, starych krzewów i ziela. W przypadku siania trawy pamiętaj, aby nasiona znalazły się do centymetra w głąb ziemi. Odżywianie potasem, jak również fosforem czy azot to podstawa. Jeżeli następuje pierwsze koszenie pamiętaj aby przycinać trawę delikatnie o połowę jej długości. Bardzo ważne jest w takim przypadku, aby użyta kosiarka miała dobrze naostrzone noże.