Duża zawartość nikotyny w burley strips

 
Poszukując najbardziej wykwintnego tytoniu na rynku światowym warto jest się przyjrzeć tytoniowi burley strips. Jest to odmiana tytoniu, która trafiła w gusta amerykańskich palaczy i jaka jest najczęściej wykorzystywana w fajkach czy w produkcji papierosów. Odmiany burley są bardzo różne, jednak większość z nich zawiera duże dawki nikotyny. Są również odmiany aromatyzowane, zarówno sprzedawane, jako tytoń dla Palczy papierosów, jak również zwolenników palenia fajek.
 
Większość odmian tytoniu burley strips jest pieczołowicie selekcjonowana. Jest to odmiana ciesząca się uznaniem Amerykanów, którzy doceniają jego smak, jak również możliwość palenia papierosów i fajek. Sprawdzone uprawy tytoniu umożliwiają uzyskanie tytoniu najwyższej jakości. Jednak, aby uzyskać tego typu produkt potrzebne są dobre warunki, w jakich jest uprawiany tytoń oraz glebowe.
 
Odmiany burley strips
Odmiany burley zwykle hodowane są na regionach Ameryki, choć równie popularne uprawy tego rodzaju tytoniu znajdziemy również w Brazylii oraz we Włoszech. Burley strips charakteryzuje się higroskopijnością, dlatego też jest znakomitym surowcem nadającym się do nadawania jemu różnego typu aromatów. Bardzo popularne są jego czyste odmiany idealne do napełniania fajek. Dla palaczy papierosów również znajdzie się ogromna ich ilość w sprzedaży.
 
Maszynowy burley strips
Oddzielanie różnych części rośliny  maszynowo, w ramach produkcji tytoniu najwyższej jakości, idealnego do napełniania gilz papierosowych oraz fajek, będzie z pewnością burley strips, w którym jest odżyłowany każdy liść. Dzięki temu krajanka tytoniu jest bardzo precyzyjnie wykonywana, a produkt ma wiele zastosowań. Kolorystyka tytoniu najbardziej popularnego w sprzedaży jest bardzo specyficzna, odcienie jasnobrązowe, ciemnobrunatne jak również czerwonego tytoniu są specyficzne dla odmiany burley strips. W sprzedaży detalicznej i hurtowej bardzo często można spotkać tą odmianę. Dostępność jej nie jest trudna, tym bardziej, ze rynek jest nastawiony na wysokiej jakości tytoń.